تاریخ: 1396/09/24 - ساعت: 1:1
نماینده سابق استان فارس در شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران مطرح کرد:

تشریح عملکرد شورای عالی استان ها در چهار سال اخیر/مهمترین مشکلات استان فارس


تشریح عملکرد شورای عالی استان ها در چهار سال اخیر/مهمترین مشکلات استان فارس
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۸ شهریور ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

نبود راه های مواصلاتی از دیگر مشکلات شهرستان کازرون است عدم ایمنی این جاده ها باعث شده متاسفانه سالیانه ده ها نفر کشته و زخمی در تصادفات بین جاده ای داشته باشیم که نمونه بارز این راه های مواصلاتی ایمن نبودن جاده فارس به بوشهر است که از کازرون می گذرد.

 محمد امین مهرورز نماینده سابق استان فارس در شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران درباره عملکرد این شورا در چهار سال اخیر اظهار داشت:  با توجه به فراز و نشیب های که شورای عالی استان ها در این چهار سال داشته است، کارنامه خوبی از خود به جای گذشته است.


 وی افزود: اگر موفقیت شورای عالی استان ها را منوط بر فعالیت اعضا یا مشکلات در قوانین بسنجیم این قوانین هستند که تناقضات زیادی دارند و متاسفانه جایگاه شورای عالی استان ها در عمل به رسمیت شناخته نشده و شورای عالی استان ها بایستی در تمامی ابعاد نظارت حاضر باشد مثلا لایحه ابلاغ بودجه سالیانه کشور که باید قبل از ارسال به مجلس به شورای عالی استا ها بیایید که این امر محقق نشد.


 نماینده سابق شورای عالی استان ها در استان فارس تصریح کرد: به نظر بنده شورای عالی استان ها از یک دید ظرفیت های خود را در عمل نشان نداده است میبایست دولت و اعضایی که وارد شورای عالی استان ها می شوند این موضوع را تقویت کنند در صورتی که در دستگاه های دولتی عدم شفافیت و مقبولیت وجود دارد باعث شده چهره شورای عالی استان ها از منظر اجرایی خدشه دار شود.


 مهرورز در بخش دیگری از این گفت و گو گفت: با توجه به جمعیت استان فارس و جایگاه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، این استان مشکلات خاص خود را دارد ،متاسفانه شهرستان کازرون دچار خشک سالی های پی در پی شده است که این خود تبعات جبران ناپذیر زیادی را پدید آورده و یکی از مصداق های بارز آن خشک شدن دریاچه پریشان ،که بزرگترین دریاچه آب شیرین خاورمیانه و محل سیر پرندگان نایاب بوده که دل مردم را به درد آورده است.


 وی ادامه داد: نبود راه های مواصلاتی از دیگر مشکلات شهرستان کازرون است عدم ایمنی این جاده ها باعث شده متاسفانه سالیانه ده ها نفر کشته و زخمی در تصادفات بین جاده ای داشته باشیم که نمونه بارز این راه های مواصلاتی ایمن نبودن جاده فارس بوشهر است که از کازرون می گذرد.


 به گفته نماینده سابق استان فارس در شورای عالی استان ها، عدم بودجه برای تکمیل تونل محرم که باعث اتصال شمال به جنوب کشور است از معضلاتی است که سالیان سال در استان فارس مطرح است و مردم نسبت به این موضوع گلایه مند هستند.


مهرورز اظهار کرد: عدم صدور حکم فرمانداری ویژه برای شهرستان کازرون که بعد از کلانشهر شیراز بزرگترین شهرستان استان فارس است و کم لطفی های دولت نسبت به این شهرستان باعث شده کازرون به جایگاهی که استحقاقش است نرسد.


 وی افزود: اخیرا نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی که از بخش قائمیه هستند خواستار جدایی از بخش از شهرستان کازرون شده است که مردم این شهرستان نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده اند چرا که ما در شهرستان کازرون چند سالی است که به دنبال فرمانداری ویژه برای این شهرستان هستیم در صورتی که این اتفاق بی افتد نمیتوان فرمانداری ویژه شهرستان کازرون را که حق این شهرستان است گرفت به دلیل این که وسعت و جمعیت که از شرایط اصلی این مهم است را از دست داده ایم.


انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین