تاریخ: 1396/09/20 - ساعت: 1:1
نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو باشهرایران مطرح کرد:

رفع مشکلات شهری مهم‌ترین دغدغه شورای عالی استانها در دوره چهارم شوراها


رفع مشکلات شهری مهم‌ترین دغدغه شورای عالی استانها در دوره چهارم شوراها
تاریخ انتشار: شنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

بحث مشکلات شهری مهم‌ترین دغدغه این چهار سال در شورای عالی استان‌ها بوده است که اگر به قوانین وضع شده در شهرها عمل شود انشالله به طور کلی شاهد هیچگونه مشکلی در شهرها نخواهیم بود.

حیدر عرب سرهنگی، نماینده استان سمنان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران درباره عملکرد این شورا در دوره چهارم شوراها اظهار داشت: شورای عالی استان‌ها در دوره چهارم شوراها بیشتر درکشور شناخته شده‌اند و از طریق رسانه‌ها و شوراهای پایین دست وظایف آن به مردم اطلاع رسانی شده است.


وی افزود: بحث مشکلات شهری مهم‌ترین دغدغه این چهار سال در شورای عالی استان‌ها بوده است که اگر به قوانین وضع شده در شهرها عمل شود انشالله به طور کلی شاهد هیچگونه مشکلی در شهرها نخواهیم بود.


نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها درباره یکی از اصلی‌ترین موضوعات جلسات شورای عالی استان ها گفت: درآمد پایدار برای شهرداری‌ها یکی از مهم ترین بحث‌هایی اکثر جلسات این شورا است ولی هنوز شهرداری‌ها درسطح کشور فاقد درآمد پایدار هستند، بایستی درآینده برنامه‌ریزی در این جهت صورت بگیرد تا شهرداری‌ها در امورات خود احساس ضعف نداشته باشند.


عرب سرهنگی در مورد لایحه ارزش افزوده که انتقال عوارض به صورت مالیات به خزانه ملی است گفت: مجلس شورای اسلامی با تصویب این لایحه عملا دست شهرداری‌ها را خالی می‌کند و پروسه رفتن این مالیات به خزانه اصلی و برنامه بودجه مراکز استان‌ها طولانی می شود ولی اگر همانند گذشته مستقیما این عوارض در اختیار شهرداری قرار گیرد بهتر است زیرا شاهد هیچ گونه عقب ماندگی از سوی شهرداری در کارها نیستیم.


وی تصریح کرد: جدیدا قانون پرداخت عوارض آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و آلوده در حال عوض شدن است و به این موجب پرداخت عوارض آلاینده به شهرها براساس جمعیت صورت می گیرد و این در صورتی است که شهرهای بیشترین آسیب را می بینند باید سهم زیادی از این عوارض را دریافت کنند. 


نماینده استان سمنان در شورای عالی استان ها اظهار داشت: در این چهارسال شورای عالی استان‌ها مسائل زیادی را پیگیری و حل وفصل کرده است، خصوصا در امورات داخلی هرچه در شورا مصوب شد شهرداری‌ها آن را اجرایی کردند.


 عرب سرهنگی تصریح کرد: تکرار و ابلاغ قوانین باعث هرچه زودتر اجرایی شدن آن در شهرداری‌ها‌ می‌شود.


وی افزود: توقع مردم شهرهای کوچک در سطح پایینی قرار دارد و در حد سرویس دهی مانند آب، برق و گاز است که امیدوارم با اجرایی شدن طرح یکپارچه شهری دست شوراها برای کمک کردن به مردم گشاده تر شود.


انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین