تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1
رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

پیگیری خلاهای موجود در شورای اسلامی شهرها توسط مجلس


پیگیری خلاهای موجود در شورای اسلامی شهرها توسط مجلس
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
نویسنده: 0896

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در ارائه گزارش عملکرد 4 ساله شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: شوراهای اسلامی شهرها در مواردی گرفتار برخی خلأهای قانونی هستند که پیگیری و رفع این موارد بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش شهرایران به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، اکبر منصوری رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در نشست با حضور استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی استان و شوراهای اسلامی شهرستان های ۹گانه تاکید کرد: شوراهای اسلامی در مواردی گرفتار برخی خلأهای قانونی هستند که پیگیری این نواقص در سطح مجلس شورای اسلامی حس می‌شود .


وی با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا بدون هیچ بار مالی برای دولت اقدامات خود را انجام می‌دهند، افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا از کف جامعه و از بین مردم بوده و این شوراها هستند که پیگیر مصوبات سفرهای استاندار به مناطق مختلف استان هستند .


رئیس شورای اسلامی استان در ارائه گزارش عملکرد 4 ساله این شورا  نیز گفت: این شورا در چهارمین دوره فعالیت خود ضمن برگزاری 73 جلسه با حضور مدیران ارشد استانی و شهرستانی ، ۸۷۸ مصوبه برای توسعه شهرها و روستاهای استان داشته است .


اکبر منصوری تصریح کرد: دفاع استاندار و نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس از جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش مهمی در ارتقای کمی و کیفی فعالیت های مختلف ایفا کرد .


وی با اشاره به وضعیت محورهای مواصلاتی و بهداشت و درمان استان یادآور شد: علاوه بر فعالیت های صورت گرفته در دولت یازدهم اما هنوز با نقطه مطلوب و ایده آل فاصله داریم و باید اقدامات بیشتری در زمینه های مختلف انجام شود .


ایشان افزود موضوع مهم دیگر استان مسئله  آب است که باید تكليف اين يك درصد خاك ، كه ده درصد آب کشور را تامين ميكند مشخص شود.


 وی افزود اگر در هر زمينه اي استان ما مشكل داشته باشد قابل توجيه است به جز زمينه آب كه براي مردم قابل هضم  نيست.


منصوری خاطرنشان کرد: عدم حمایت از طرح‌های ارائه شده توسط شورای عالی استان‌ها در مجلس، عدم اختصاص ردیف اعتبار جهت آموزش شوراها به شورای عالی استان‌ها، بررسی نحوه واریز مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اختصاص 2 درصد از بودجه شوراهای اسلامی شهرها به شوراهای اسلامی فرادست و ... ازجمله خلأهای پیش روی شوراها است .


در ادامه این نشست از هر شهرستان دو نفر به نمایندگی شورای اسلامی شهر و روستای آن شهرستان به بیان مشکلات پرداختند.


ازجمله مشکلات مطرح شده توسط نماینده‌های شهرستان‌های 9 گانه چهارمحال و بختیاری می‌توان به مشکل بیکاری، وضعیت نامناسب آب، لزوم توجه به مناطق گردشگری، توسعه و تجهیز ورزشگاه‌ها خصوصاً در مناطق روستایی، توسعه، مرمت و به سازی راه‌های شهری، روستایی و مواصلاتی بین شهرستانی یا بین استانی و... اشاره کرد.


انتهای پیام/منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین