تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

شرایط بحرانی ۲۰ واحد آموزشی سروستان


شرایط بحرانی ۲۰ واحد آموزشی سروستان
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۶
نویسنده: 0896

شهرستان سروستان ۶۲ واحد آموزشی دارد که تنها ۱۰ درصد آنها نوسازند و عمر مابقی واحدهای آموزشی بین ۱۰ تا ۴۰ سال است.

به گزارش شهرایران، ارتقای وضعیت و سرانه آموزشی در کشور یک موضوع ضروری و مهم برای پرورش استعدادها دانش‌آموزان و آینده‌سازان کشور محسوب می‌شوند بر همین اساس مسئله ایجاد محیط مناسب آموزشی، نوسازی و بهسازی مدارس فرسوده اهمیت فراوانی می‌یابد.


به گفته رئیس آموزش و پرورش سروستان این شهرستان 62 واحد آموزشی دارد که تنها 10 درصد آنها نوساز هستند و عمر مابقی واحدهای آموزشی بین 10 تا 40 سال است.


صدرالله رضایی با اشاره به شرایط نامناسب مدارس شهرستان سروستان، می‌گوید: 50 درصد مدارس این شهرستان عمر بالای 25 سال دارند که باید بهسازی و نوسازی شوند.


وی با اشاره به اینکه 20 واحد آموزشی سروستان که بیشتر در مناطق شهری و در مقطع ابتدایی هستند در شرایط بحرانی قرار دارند، می‌افزاید: این واحدهای آموزشی در بارندگی‌های اخیر مشکلات زیادی داشتند و استحکامی ندارند تا جایی که ممکن است وقوع یک زلزله 4 یا 5 ریشتری در این مدارس حادثه‌آفرین شود.


رضایی با بیان اینکه مدارس فرسوده شهرستان به 15 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی نیاز دارند بنابراین اعتبارات قطره‌چکانی دولتی جوابگوی آنها نیست، می‌افزاید: برای نوسازی این 20 مدرسه بحرانی دست به دامان مجمع خیرین مدرسه‌ساز شده‌ایم.


بازسازی 5 مدرسه فرسوده اولویت‌دار در مرحله نخست

مسعود شفیعی سروستانی، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز سروستان، با اشاره به وجود 20 مدرسه سروستان در شرایط بحرانی، ابراز امیدواری کرده است که در مرحله نخست با مشارکت مردم 5 مدرسه فرسوده اولویت‌دار در این شهرستان بازسازی شوند.


وی از برگزاری جشنواره بزرگ خیرین مدرسه‌ساز در تاریخ بیستم شهریورماه در شیراز خبر داده و اظهار امیدواری کرده است که برگزاری این جشنواره که با حضور سروستانی‌های مقیم شیراز، تهران و دیگر مناطق کشور، بازیگران محبوب سروستانی و دکتر حافظی پدر مدرسه‌سازی کشور برگزار می‌شود گامی بلند برای نوسازی و بهسازی مدارس شهرستان باشد.


شفیعی با اشاره به محدودیت منابع مالی دولت گفته است: برای مدارسی که در آن با کمک خیرین و مردم اقدامات اجرایی صورت گیرد و در واقع طرح نیمه تمام باشد ردیف اعتباری در نظر گرفته می‌شود.


رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز سروستان افزوده است: برای جلب مشارکت همه مردم در مدرسه‌سازی طرح آجری و متری نیز در حال اجراست که مردم عزیز می‌توانند با تقبل هر یک متر از ساخت مدارس به ارزش یک میلیون تومان و حتی طرح یک اجر به مبلغ ده هزار تومان در این کار خداپسندانه مشارکت کنند.

انتهای پیام/


منبع: https://www.tasnimnews.com

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین