تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

زمین ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول در چهارمحال و بختیاری تامین شد


زمین ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول در چهارمحال و بختیاری تامین شد
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۶
نویسنده: 0896

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به همه خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول در استان برای احداث واحد مسکونی زمین واگذار شده است.


به گزارش شهرایران، گودرز امیری ظهر امروز در شورای تامین مسکن استان با اشاره به کسب رتبه دوم استان در تکیمل زیرساخت‌های مسکن مهر و بهره‌برداری از آن‌ها در کشور اظهار داشت: امیدواریم بقیه کارهای مسکن مهر استان نیز تا 2 ماه آینده تکمیل و نهایی شود.


وی با اشاره به تامین اراضی مورد نیاز برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی، افزود: به همه افراد واجد شرایط در استان و در شهرهایی که متقاضی وجود داشته زمین واگذار و همچنین برای مددجویان کمیته امداد نیز در شهرها اراضی مورد نیاز برای ساخت مسکن تامین شده است.


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری تعداد پرونده‌های مسکن مهر در محاکم قضایی استان را 450 فقره عنوان کرد و بیان کرد: در روستاهایی که بنیاد مسکن زمین در اختیار دارد، زمین مددجویان تامین شده است ضمن اینکه مقرر شده در مناطقی که بنیاد مسکن زمین ندارد با کمک فرمانداران زمین مورد نیاز توسط خیران تهیه و با ارائه تسهیلات و کمک‌هایی که دستگاه‌های مربوطه دارند خانه این مددجویان تامین شود.


امیری تصریح کرد: بنیاد مسکن موظف است هر کجا اراضی را به فروش می‌رساند 80 درصد از مبلغ محل دریافت وجه فروش اراضی را در همان روستا و محل هزینه کند از همین‌رو فرمانداران باید در مورد این مسئله پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا حتما محقق شود.


وی با اشاره به نهایی شدن واگذاری زمین به خانواده‌های شهدا در استان خاطرنشان کرد: مقرر شده است در مورد تامین زیرساخت‌های اراضی واگذار شده، آب، برق و گاز به این محلات اختصاص یابد از همین‌رو باید این مسئله تا 2 ماه آینده تعیین تکلیف شود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با توجه به ابلاغ قانون برنامه ششم و احکام دائمی و لزوم پیش‌بینی مواد مرتبط با بحث تامین مسکن در این قوانین، دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط باید تا یک ماه آینده برنامه‌ها و راهکارهای خود را در خصوص اجرای این مقررات به شورای تامین مسکن ارائه دهند.


انتهای پیام/


منبع: https://www.tasnimnews.com

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین