تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

اختصاص ۳ هزار متر زمین به ساخت پردیس سینمایی در فسا


اختصاص ۳ هزار متر زمین به ساخت پردیس سینمایی در فسا
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۷ تیر ۱۳۹۶
نویسنده: 0896

شهرستان فسا یکی از شهرستان‌هایی که از تعطیلی تنها سینمای آن حدود ۲۰ سال می‌گذرد و ساخت سینمای جدید در این شهرستان چشم انتظار سرمایه‌گذار بخش خصوصی است.


به گزارش شهرایران،  استان فارس در سرانه سینما وضعیت بدی ندارد و جز استان‌های برتر در این زمینه محسوب می‌‌شود اما فارس از نظر زیرساخت‌های فرهنگی و هنری به ویژه در شهرستان‌ها دچار مشکل است به طوری که بیشتر شهرستان‌های آن از داشتن سالن اختصاصی سینما محروم هستند.


شهرستان فسا یکی از شهرستان‌هایی که از تعطیلی تنها سینمای آن حدود 20 سال می‌گذرد. هرچند که محمدکاظم رحمانی، رئیس اداره ارشاد این شهرستان، معتقد است که خلاء وجود سینما در این شهرستان با تجهیز سالن 400 نفره آمفی تئاتر این شهرستان به سیستم دیجیتال تا حدودی پر شده است و فیلم‌های روز سینما در این سالن اکران می‌شود ولی مردم این شهرستان هنوز چشم انتظار ساخت سینمای اختصاصی هستند.


فرسودگی و بار ترافیکی مانع بازسازی سینمای قدیمی فسا


به گفته رحمانی سینمای قدیمی این شهر به دلیل فرسودگی و نشست بخشی از زمین ساختمان قابل بازسازی نیست و در واقع باید ساختمان آن به طور کامل تخریب و بار دیگر ساخته شود و از سوی دیگر نیز به دلیل بار ترافیکی که در خیابان این سینما وجود دارد شورای ترافیک شهرستان اجازه ساخت دوباره سینما در این مکان را نداده است.


وی می‌گوید: مالک ساختمان سینمای قدیمی فسا طرحی برای نوسازی مجدد این سینما داشت که به دلایلی که در بالا گفته شد و همچنین پیشنهاد وی مبنی بر اختصاص بخش زیادی از این ساختمان به بخش تجاری با پیشنهاد وی مخالفت شد.


پرکردن خلا نبود سینما در فسا به یاری بخش خصوصی


رئیس اداره ارشاد فسا با بیان اینکه در حال حاضر از سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد فسا برای برگزاری مراسم‌های این اداره، برگزاری تئاتر و پخش فیلم سینمایی استفاده می‌شود، می‌افزاید: از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی که خواستار ایجاد پردیس سینمایی در شهرستان فسا باشند استقبال می‌شود و اداره ارشاد آماده همکاری با بخش خصوصی در این زمینه است.


به گفته رحمانی 3 هزار متر زمین با کاربری فرهنگی برای ساخت پردیس سینمایی در فسا در نظر گرفته شده که با قیمت مناسب برای کاربری فرهنگی در اختیار متقاضی بخش خصوصی قرار می‌گیرد و تمام زیرساخت‌های این زمین مانند آب، برق و غیره نیز فراهم است.


وی با بیان اینکه ساخت سینمای جدید در این شهرستان به 2.5 تا 3 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد، می‌افزاید: با توجه به جمعیت شهرستان یک سالن سینما با ظرفیت 300 یا 400 صندلی جوابگوی نیاز مردم است که امید است با مشارکت بخش خصوصی این خلا نیز در شهرستان  فسا برطرف شود.


راه‌اندازی سینمای سیار در روستاها و شهرهای فسا


رئیس اداره ارشاد شهرستان فسا از رسیدن پروژه «سینما سلام» به این شهرستان خبر می‌دهد و می‌گوید: تمام تجهیزات راه‌اندازی این سینمای سیار در شهرستان فسا آماده شده است در چند روز آینده شروع به فعالیت می‌کند.


طرح «سینما سلام» طرحی است که وزارت فرهنگ و ارشاد در نقاطی از کشور که فاقد سالن سینما هستند به اجرا درآورده است و در مرحله اول اجرای آن شهرهای مرودشت، خرامه، سروستان به همراه شهرک‌های حومه شیراز از جمله صدرا و گلستان مجهز به دستگاه‌های پخش فیلم این سینماهای سیار شدند.


اجرای این طرح امکان بهره‌مندی همه مردم از سینما را فراهم می‌کند زیرا به دلیل در دسترس نبودن سینما در همه مناطق کشور علاقه‌مندان به سینما مجبور به رفتن به شهرستان دیگر هستند که هزینه زیادی برای آنها در پی دارد بنابراین اجرای طرح «سینما سلام» هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و در نوع خود اتفاق خوبی محسوب می‌شود.


رئیس اداره ارشاد فسا با بیان اینکه شهرها و روستاهایی که متقاضی اجرای طرح «سینما سلام» هستند تنها با در نظر گرفتن یک سالن می‌توانند از امکانات پخش فیلم این سینمای سیار استفاده کنند، می‌گوید: شهرستان فسا آمادگی بردن تجهیزات این سینمای سیار به شهرستان‌های هم‌جوار را دارد و می‌تواند در این زمینه به آنها خدمات‌دهی کند.انتهای پیام/


منبع: https://www.tasnimnews.com

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین