تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1
مدیر عامل آب منطقه‌ای استان فارس:

آب شهرستان جهرم تا ۲۴ سال آینده از سد سلمان فارسی تامین می‌شود


آب شهرستان جهرم  تا ۲۴ سال آینده از سد سلمان فارسی تامین می‌شود
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
نویسنده: 0896

مدیر عامل آب منطقه‌ای استان فارس گفت: انتقال آب سد سلمان فارسی به جهرم برای تامین آب شهرستان از بزرگترین پروژه‌های آبرسانی استان است که بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده و تا سال ۱۴۲۰ آب این شهرستان را تامین می‌کند.

به گزارش شهرایران، حمیدرضا دهقانی شامگاه سه‌شنبه در جلسه کارگروه اقتصادی این شهرستان اظهار داشت: 15 میلیون متر مکعب در سال آب از سد سلمان فارسی به شهر جهرم منتقل می‌شود و برای نخستین بار در کشور احداث آبگیر شناور بر روی سد انجام شده است. 


وی با اشاره به تامین آب شرب جهرم از بالادست سد و ایجاد تصفیه‌خانه بیان کرد: ایجاد تصفیه‌خانه و احداث آن در بالا دست سد آب را با کیفیت بهتر و سالم‌تر در اختیار مردم جهرم قرار می‌دهد. 


دهقانی افزود: آب از عمق 520 متری پمپاژ آب می‌شود که برای این امر پمپاژهای خاصی در نظر گرفته شده است و  پروژه تصفیه‌خانه نیز در عرض 14 ماه به پایان رسیده است که برای نخستین بار تصفیه‌خانه‌ای با این مدت به پایان رسیده است. 


وی در بحث اجرای خط لوله‌گذاری به شهرستان جهرم گفت: از 50 کیلومتر لوله‌گذاری کل پروژه اکنون 38 کیلومتر آن صورت گرفته که مابقی به سرعت در حال انجام است و به زودی لوله‌گذاری وارد شهر جهرم می‌شود و در تابستان آینده آب به شهرستان می‌رسد.


عبدالعزیز کریمی نوبندگانی مدیر عامل برق منطقه‌ای فارس نیز در این جلسه گفت: پست 63 کیلو ولت چهارم جهرم در دست اقدام است که حدود 23 میلیارد تومان اعتبار برای آن برآورد شده است  و 30 میلیارد تومان اعتبار برای خط و پست 63 کیلو ولت بخش سیمکان نیز برآورد شده است. 


وی افزود: شهر جهرم سه پست 63 کیلو ولت داردکه ظرفیت آنها 100 مگاولت است که حدود 58 درصد از آن بارگیری می‌شود و به دلیل رشد مصرفی در منطقه تصمیم بر آن شد پست چهارم جهرم شروع به ساخت شود.


وی خاطرنشان کرد: نیروگاه برق جهرم 700 مگاوات برق تولید می‌کند و سه واحد بخار نیروگاه جهرم در حال آماده شدن است که ظرف ماه‌های آینده 480 مگاوات به مجموعه اضافه می‌کند و شهرستان حدود 400 مگاوات تولید برق خواهد داشت. 


علیرضا صحرائیان، فرماندار ویژه جهرم با اشاره به نرخ بیکاری شهرستان جهرم گفت: ظرف سه سال گذشته نرخ بیکاری شهرستان کاهش خوبی داشته است و صنایع سرتینگ و بسته‌بندی مرکبات از 23 واحد به 83 واحد افزایش یافته است.


 وی گفت: 5 هزار نفر در این حوزه مشغول به کار شدند و شهرستان  جهرم در استان در محصولات باغات رتبه اول, خرما رتبه دوم و عسل رتبه دوم دارد. 


انتهای پیام/


منبع: https://www.tasnimnews.com/

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین