تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

شوراها و دهیاری ها از پتانسیل های جذب سرمایه گذار در روستاها برای ایجاد اشتغال استفاده کنند


شوراها و دهیاری ها از پتانسیل های جذب سرمایه گذار در روستاها برای ایجاد اشتغال استفاده کنند
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۶
نویسنده: 7487

قاسم سلیمانی در گردهمایی سرمایه گذاری و توسعه با رویکرد راهکارهای ایجاد اشتعال، شوراها و دهیاری‌ها را پتانسیل‌هایی دانست که می‌توانند جذب سرمایه گذار کرده و در روستاها شغل ایجاد کنند.

 به گزارش شهرایران  قاسم سلیمانی، استاندار چهارمحال و بختیاری در گردهمایی سرمایه‌گذاری و توسعه با رویکرد راهکارهای ایجاد اشتغال در جوامع روستایی با بیان اینکه اشتغال جوانان یکی از دغدغه‌های مسئولان نظام است، اظهار داشت: در حوزه اشتغال کارهای خوبی در استان صورت گرفته است به گونه‌ای که بسیاری از کارخانه‌های راکد دوباره فعال و تعدادی نیز بهره‌برداری شدند اما باز هم نرخ بیکاری در استان بالاست.


 وی با بیان اینکه باید به همان میزان که نرخ مشارکت اقتصادی افزایش می‌یابد برای ایجاد شغل نیر تلاش کرد، افزود: در روستاها راهکارهای مختلفی برای ایجاد شغل وجود دارد که باید از آن ها استفاده کرد.


 استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دولت مصمم است برای تشکل‌هایی که در مناطق روستایی و شهرهای کوچک راه اندازی می‌شوند امتیازهایی در نظر بگیرد، خاطرنشان کرد: اگر روستائیان بتوانند تشکل ایجاد کنند می‌توانند کارخانه یا کارگاهی برای بسته بندی یا فرآوری محصولات بومی و محلی خود احداث کنند.


 سلیمانی با تاکید بر اهمیت جذب سرمایه‌گذاران برای ایجاد اشتغال، تصریح کرد: با توجه به کاربردهای گسترده فناوری اطلاعات در دنیای امروز باید در این جهت نیز گام برداشت و راهکارهای لازم را برای ایجاد اشتغال در این حوزه فراهم کرد.


 سیامک سلیمانی، معاون استاندار چهارمحال و بختیاری در این گردهمایی بیان کرد: شوراها و دهیاری‌ها پتانسیل‌هایی هستند که می‌توانند جذب سرمایه گذار کرده و در روستاها شغل ایجاد کنند.


 وی افزود: توسعه کشاورزی که بحث اولیه معیشت روستائیان است نمی‌تواند به تنهایی سبب رشد اقتصاد روستاها شود از همین رو لازم است به دیگر ظرفیت‌های روستاها نیز توجه کرد.


 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری مهاجرت روستائیان به شهرها را عامل کاهش تقاضا و رکود اقتصادی روستاها برشمرد و تصریح کرد: وظیفه شوراها و دهیاری‌ها فقط جدول کشی و اصلاح معابر نیست بلکه آنها باید با شناخت ‌ظرفیت‌های روستا برای استفاده از آن‌ها در راستای اشتغال‌زایی تلاش کنند.


 انتهای پیام/


منبع: http://shoraha.org.ir

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین