تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

فرماندار اردبیل:اردبیل 11 عضو شورای شهر خواهد داشت


فرماندار اردبیل:اردبیل 11 عضو شورای شهر خواهد داشت
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده:

فرماندار اردبیل گفت: با توجه به جمعیت 530 هزار نفری در شهر اردبیل، 11 کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر اردبیل به پارلمان محلی راه می‌یابند.

به گزارش شهرایران، جواد زنجانی در جریان بازدید از روند ثبت‌نام کاندیداهای شوراهای شهر و روستا در اردبیل و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس آخرین آمار جمعیتی سرشماری سال 95، شهر اردبیل دارای جمعیت بیش از 530 هزار نفری است که بر همین اساس 11 عضو شورای شهر و پنج عضو علی‌البدل خواهد داشت.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام کاندیداهای شوراها از 30 اسفندماه تصریح کرد: از اولین ساعات ثبت‌نام استقبال کاندیداها مطلوب بوده و تاکنون بیش از 40 نفر برای انتخابات شوراهای شهر اردبیل ثبت‌نام کردند.

فرماندار اردبیل مهلت ثبت‌نام را هفت روز کاری و تا ساعات اداری اعلام کرد و گفت: البته ما در فرمانداری تا لحظه‌ای که کاندیدایی مراجعه کند، عملیات ثبت‌نام را به پیش می‌بریم و برای هر ثبت‌نام به طور متوسط 20 دقیقه و پیش ثبت‌نام نیز سه دقیقه وقت صرف می‌کنیم.

زنجانی الزامی بودن ارائه گواهی عدم سوءپیشینه را یادآور شد و افزود: در این ایام تعطیل چهار مرکز صدور گواهی عدم سوءپیشینه به صورت کشیک فعال هستند تا نسبت به صدور این گواهی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در کنار سایر مدارک ضرورت دارد این گواهی ارائه شود، بیان کرد: البته ما با توجه به راحتی و تسهیل ثبت‌نام به شرط ارائه گواهی عدم سوءپیشینه در روزهای آینده ثبت‌نام از کاندیداها را انجام می‌دهیم.

زنجانی مراجعه تدریجی کاندیداها را برای ثبت‌نام ضروری اعلام کرد و ادامه داد: اگر یک کاندیدایی با تمام مدارک مورد نیاز ثبت‌نام به فرمانداری مراجعه کند، ما سعی می‌کنیم به سرعت مراحل ثبت‌نام را برای او انجام دهیم.

به گزارش شهرایران، در روزهای نخستین ثبت‌نام از کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان اردبیل برخی از چهره‌های نام آشنا با مراجعه به فرمانداری‌ها اقدام به ثبت‌نام کردند به طوریکه در برخی از فرمانداری‌ها صف‌های طولانی برای ثبت‌نام شکل گرفته و کاندیداها از فرآیند کند ثبت‌نام و ارزیابی و بررسی مدارک گله‌مند هستند.

یکی از گلایه‌های کاندیداهای پیش ثبت‌نام شده عدم تفکیک ثبت‌نام آنها با کاندیداهایی که پیش ثبت‌نام نکردند، است که باید یک فرآیند طولانی را برای ثبت‌نام سپری کنند.


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین