تاریخ: 1396/11/02 - ساعت: 1:1

احراز صلاحیت ۳ هزار و ۷۰۷ داوطلب انتخابات شوراهای استان بوشهر


احراز صلاحیت ۳ هزار و ۷۰۷ داوطلب انتخابات شوراهای استان بوشهر
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
نویسنده: 2800

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: ۳ هزار و ۹۳۹ داوطلب در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان بوشهر ثبت نام کردند که صلاحیت ۳ هزار و ۷۰۷ نفر احراز شده است.

به گزارش شهرایران، سید اسماعیل موسوی  با بیان اینکه همه امکانات برای برگزاری انتخاباتی پرشور در استان بوشهر فراهم است اظهار داشت: انتخابات شورای اسلامی شهر در دو شهر بوشهر و برازجان به صورت الکترونیکی برگزار می‌‌شود که برای تحقق این مهم امکانات و تجهیزات لازم فراهم شده است.


وی از تعیین احراز صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر و روستا در استان بوشهر خبرداد و گفت:  3 هزار و 939 داوطلب در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان بوشهر ثبت نام کردند که صلاحیت 3 هزار و 707 نفر احراز شده است.


دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه از میان ثبت نام شدگان  76 نفر از شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا انصراف دادند گفت:  در شهرها یک‌هزار و 181 داوطلب شرکت در این انتخابات بودند که صلاحیت یک‌هزار و 65 داوطلب تائید شد و این در حالی است که 35 نفر انصراف دادند و صلاحیت 81 نفر تائید نشد.


موسوی با بیان اینکه در بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر و روستای استان بوشهر در مجموع صلاحیت 156 نفر احراز نشد  گفت: در روستاها صلاحیت دو هزار و 642 نفر برای حضور در انتخابات شورای اسلامی روستا تائید شد که از دو هزار و 758 داوطلب، 41 نفر از حضور در انتخابات منصرف شدند و صلاحیت 75 نفر احراز نشد.


وی با اشاره به اینکه دوم اردیبهشت نتیجه بررسی صلاحیت‌ها به داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام شد تصریح کرد: کسانی که صلاحیت آنها تائید نشده تا ششم اردیبهشت فرصت دارند اعتراض خود را به هیئت‌های نظارت بر انتخابات شهرستان‌ها و استان بوشهر اعلام کنند.


مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر بیان کرد: هیئت‌های نظارت بر انتخابات 10 روز فرصت دارند به شکایت ها رسیدگی و نتیجه نهایی را اعلام کنند.


موسوی با اشاره به تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی خاطر نشان کرد: تبلیغات برای داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 21 اردیبهشت آغاز می‌شود و تا 27 اردیبهشت ادامه دارد


وی با بیان این‌که تحرکات داوطلبان در فضاهای مجازی رصد می شود، تاکید کرد: هیئت‌های بازرسی انتخابات وکمیته حقوقی ستاد انتخابات فعالیت‌های داوطلبان را در فضای مجازی رصد و با هر گونه تخلف برخورد می‌کنند .


انتهای پیام/


منبع: https://www.tasnimnews.com

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین