تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

امضاء تفاهم نامه میان شورای اسلامی استان کرمان با اداره محیط زیست این استان


امضاء تفاهم نامه میان شورای اسلامی استان کرمان با اداره محیط زیست این استان
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

درراستای اجرای اصل 50 قانون اساسی و سند چشم انداز ایران 1404 در خصوص مشارکت همگانی در حفظ و صیانت از محیط زیست ،تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی استان کرمان و اداره محیط زیست استان به امضا رسید.

به گزارش شهریران کمال جوانمرد، نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها گفت: شورائیان وظیفه تاثیر گذاری را در این رهگذر دارند و ارتقاء سطح آگاهی عمومی و آموزش وهمچنین اصلاح الگوی مصرف به ویژه در بحث آب از مسئولیت های شوراهای اسلامی است . 

وی افزود: امیدواریم با کاهش تولید زباله از طریق فرهنگ سازی و تفکیک آن از مبدا و بازیافت و استفاده مجدد در حفظ و حراست ازمحیط زیست گام موثری بوسیله شورائیان برداشته شود.

همچنین صفرزاده، رئیس کل سازمان محیط زیست استان کرمان نیز گفت: ریزگردها و غبارهایی  در استان کرمان وجود دارد که برای رفع این مشکل  باید از فرسایش خاک حاصل خیز استان جلوگیری بعمل آید و همچنین تخریب تنوع زیستی، تغییرات ژنتیکی، آلودگی صنعتی، فاضلاب ها و پسماندها  در استان وجود دارد که امیدواریم با مشورت اعضای شورای اسلامی استان برای حل این معضلات به نقطه مطلوب کنیم.

صفرزاده درپایان گفت:درحوزه جازموریان 7میلیون هکتار حوزه آبریز وجود دارد و طرح مقیاس که در  سطح کشوردنبال می شود و منافع ملی و استانی را در بر دارد اولویت اولش آب شرب و محیط زیست مناسب برای مردم است که بطور جدی دنبال می شود اما 25 سال خشکسالی باعث بروز مشکلاتی در حوزه تالاب جازموریان شده است که با طرح های ارائه شده این مشکل حل خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین