تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

هیچ کس فراتر از قانون نمی تواند تصمیم بگیرد/هیأت‌های نظارت تنها در چارچوب قانون تصمیم می گیرد


هیچ کس فراتر از قانون نمی تواند تصمیم بگیرد/هیأت‌های نظارت تنها در چارچوب قانون تصمیم می گیرد
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده: 2800

عضو هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ کس فراتر از قانون نیست، گفت: هیأت‌های نظارت تنها در چارچوب قانون عمل می‌کنند.

به گزارش شهرایران،محمدجواد کولیوند اظهار داشت: بر اساس قانون نظارت بر اجرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است و سه نفر از نمایندگان مجلس در استان‌ها به عنوان هیأت نظارت استان انتخاب شده و مشغول به انجام وظیفه قانونی خود هستند.

وی افزود: یکی از وظائفی که قانون بر عهده هیأت‌های نظارت قرار داده، بررسی صلاحیت کاندیداها است که مرحله نخست این بررسی‌ها از ششم فروردین تا هفدهم این ماه انجام شده است.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مرحله دوم بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های نظارت آغاز شده که این مرحله هفت روز به طول می‌انجامد و در صورت رد صلاحیت برخی از نامزدها، پرونده آنها به هیأت‌های شهرستانی ارجاع داده می‌شود.

کولیوند گفت: افرادی که توسط هیأت‌های اجرایی رد صلاحیت شدند، می‌توانند به هیأت‌های نظارت اعتراض خود را ارائه دهند و کسانی که کاندیدای عضویت در شورای روستا بودند در صورت رد صلاحیت باید به هیأت‌های شهرستان و کسانی که در شهرستان‌ها رد صلاحیت شدند، باید به هیأت نظارت استان اعتراض خود را ارائه دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افراد رد صلاحیت شده در هیأت‌های نظارت استان فرصت پیگیری پرونده خود را دارند، بیان داشت: این افراد باید اعتراض خود را به هیأت عالی نظارت بر انتخابات ارائه داده و نظر این هیأت نهایی است.

عضو هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی افزود: تمام اقدامات انجام شده در هیأت نظارت در چارچوب قانون بوده و احدی این فرصت را ندارد که فراتر از قانون عمل کند.

کولیوند گفت: داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا مطمئن باشند که پرونده آنها در چارچوب قانون و  بر اساس ملاک‌های قانونی بررسی می‌شود و به اعتراضات آنها نیز در همین چارچوب رسیدگی خواهد شد.

وی تاکید کرد: زمانی که اعلام می‌کنیم ملاک عمل قانون است، این قانون را برای همه لازم‌الاجرا می‌دانیم و هیچ کس فراتر از قانون نیست.

انتهای پیام/


منبع: http://alborz.farsnews.com

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین