تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

بد اخلاقی های انتخاباتی شورای شهر نوشهر رابه حاشیه کشاند


بد اخلاقی های انتخاباتی شورای شهر نوشهر رابه حاشیه کشاند
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده: 2800

افشاگری در فضای مجازی هم کار دست گردانندگان آن داد و هم حاشیه هایی را برای شورای شهر نوشهر در آستانه انتخابات ایجاد کرد.

به گزارش شهرایران، طی روزهای اخیر همه مردم استان مازندران و شاید همجوار چه آن هایی كه عضو فضاهای مجازی همانند تلگرام  هستند و چه نیستند كم و بیش در جریان پرونده سه میلیارد تومانی یک قطعه زمین در نوشهر قرار گرفته اند؛ ماجرایی كه پای یكی از اعضای شورای شهر و خانواده اش را به میان كشید و این موضوع نقل مجالس شد و سروصدای زیادی را در میان مردم ایجاد كرد تا بدانند صحت و سقم این موضوع چیست. 

مدتی قبل یكی از كانال های نوشهر پرده از یك پرونده ملكی با ارزش سه میلیارد تومان برداشت و پای یک عضو شورای شهر نوشهر و خانواده اش را نیز به میان کشید.

 با وجود كش و قوس های فراوان اعضای شورای اسلامی شهر نشستی را با خبرنگاران رسانه‌های گروهی كه دارای مجوز فعالیت هستند ترتیب دادند تا پاسخگوی همه شبهات باشند. 

در ابتدای این جلسه سخنگوی شورای اسلامی شهر نوشهر با بیان اینكه این دوره از شورا نسبت به سایر دوره‌ها عملكرد و كاركرد بیشتری داشته است، اظهار كرد: متاسفانه شورای اسلامی شهر نوشهر به علت دور بودن از رسانه و بازتاب به موقع آن گونه كه باید و شاید به مردم اطلاع رسانی نشد و این ذهنیت را به وجود آورد كه عملكرد ضعیفی داشته است. 

اكبر اسماعیل نژاد پاركینگ طبقاتی نوشهر و مجتمع تجاری همافران نوشهر را از جمله پروژه های نیمه تمام دوره سوم شورا عنوان كرد و گفت: با وجود آن كه این دو پروژه دارای مشكلاتی بود و نباید اجرایی می شد اعضای این دوره پذیرفتند و اقدام به تكمیل هر دو پروژه كردند. 

وی جانمایی پاركینگ طبقاتی را در خیابانی با عرض كم نادرست دانست و بیان كرد: با وجود اینكه این پروژه در این دوره شورا تكمیل شد اما هنوز مردم از آن به خوبی استفاده نمی كنند و خودروهای خود را در داخل كوچه و خیابان های اطراف پارك می‌كنند كه نیازمند فرهنگ سازی است. 

سخنگوی شورای شهر نوشهر تنها مصوبه سه میلیاردی این شورا را در سال 95 مربوط به آزادسازی سواحل از بندر تا كپورچال به طول 4 كیلومتر عنوان كرد و متذكر شد:مسیر آزاد شده دارای 120 مالك بود كه با كمك اداره كل منابع طبیعی غرب مازندران، دستگاه قضا و هماهنگی فرماندار نوشهر اتفاق خوبی در نوشهر افتاد و این مسیر برای اقدامات فضای سبز، جدول بندی،مبلمان توسط بخش خصوصی در حال آماده سازی است و بعد از تكمیل محیطی زیبا و دلنشین در اختیار مردم قرار می‌گیرد. 

اسماعیل نژاد تصریح كرد: موضوع تصویب آزاد سازی سازی ساحل نوشهر با هزینه سه میلیارد تومان با پرونده خانواده مصطفی پور مصادف شد و این مصوبه را به پرونده زمین خانواده مصطفی پور نسبت دادند که کاملا اشتباه است. 

وی خاطر نشان كرد: در موضوعیت پرونده موردنظر كه مربوط به سال 78 است هیچ ارقامی مشخص و رد و بدل نشد و تنها یک اشتباه مکاتباتی اداری بود؛ نسخه مربوط به واگذاری وجود نداشت و به نوعی در پرونده های دیگر ادغام شده بود اما با بررسی هایی که توسط شورا و واحد حقوقی و حراست شهرداری انجام شد پرونده ای دیده نشد و بعدها پرونده مربوطه تحویل زمین پیدا و مختومه اعلام شد اما در این میان  برخی از این موضوع سواستفاده کردند و به دنبال منافعی بودند. 

عضو شورای اسلامی شهر نوشهر افزود: نسبت به كسانی كه طی این مدت درباره مطالب غیرواقع اقدام به نشر اکاذیب پیرامون موضوع فوق كردند شكایت شد و مراحل قانونی در حال طی شدن است. 

اسماعیل نژاد در مورد دیگر اقدامات این دوره شورا اظهار كرد: نیروگاه زباله سوز نوشهر از جمله پروژه های بزرگ ملی است كه از نظر تامین تجهیزات 60 درصد و در ابنیه 40 درصد پیشرفت داشت و اعتبارات آن از محل سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری اختصاص یافت؛ پیمانکار با آرامش خاطر در حال کار کردن است. 

وی زیبا سازی و ایجاد فضای سبز میدان لتینگان را با اعتبار 150 میلیون تومان از دیگر اقدامات شورای شهر این دوره ذكر كرد و گفت:خرید یك دستگاه نردبان هیدورلیك آتش نشانی برای ساختمان‌های بلند مرتبه تا ارتفاع 54 متر با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد و 600 میلیون تومان از دیگر اقدامات شورای دوره چهارم است. 

یک عضو دیگر شورای اسلامی شهر نوشهر نیز در این نشست اظهاركرد: موضوع پرونده زمین بیش از یک ماه است که در فضای مجازی مطرح می شود و باید گفت متاسفانه فضای مجازی فضای لجام گسیخته است و نیاز به نظارت و مدیریت از سوی متولیان امر دارد. 

مهدی توكلی افزود: به عنوان منتخبان مردم در شورای شهر اقدامات خوبی انجام شد  و به طور قطع نقاط ضعف و قوت وجود دارد و هر شهروندی حق دارد عملکرد اعضای شورا و شهرداری را نقد کند اما به دور از اخلاق است که بی دلیل به افراد و شورا تهمت زده شود و به صورت گسترده، هدفمند و جریانی با حیثیت افراد بازی کنند. 

وی با تاكید بر اینكه نباید بدون دلیل و مدرک اعضای شورای شهر را متهم به اختلاس و دزدی کنند، تصریح كرد: تك تك اعضای شورای شهر آبروی خود را ذره ذره جمع کردند و بنابراین بردن آبروی شورا یا هر فردی، چوب حراج زدن به  اخلاقیات به خاطر مقاصد سیاسی است كه به هیچ عنوان شایسته نیست. 

 انتهای پیام/


منبع: http://mazandaran.isna.ir/

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین