تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

نمایندگان مجلس مستقیم به ما می‌گویند نمی خواهیم نهاد شورا رشد کند


نمایندگان مجلس مستقیم به ما می‌گویند نمی خواهیم نهاد شورا رشد کند
تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده: 7487

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها گفت: مجلسی ها می گویند اگر شورا خوب کار کند و باعث آبادی شهر و منطقه شود اعضای آن در دوره بعدی کاندید مجلس می‎‌شوند و با جلب اعتماد مردم رقیب ما در انتخابات خواهند شد.

منصور روشناسی معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها در گفت و گو با شهرایران با اشاره به وضعیت نا مطلوب بودجه شوراها اظهار کرد: برای انجام هر کاری نیاز به منابع مالی است و اداره شوراها هم از این قاعده مستثنی نیست و استمرار ضعف منابع مالی همان طور که می‌بینید باعث شده است شورای فرادست پس از گذشت 18 سال هنوز آن طور که شایسته است توان فعالیت نداشته باشد.


وی با اشاره به فعالیت های مهندس مهدی چمران طی سال های گذشته گفت: مهندس چمران به خاطر جایگاه و پیشینه ای که دارد فردی مورد قبول و فعال در عرصه شوراها است و علی رغم تمام کمبودهایی که شوراها را رنج می دهد حل بسیاری از مشکلات به خاطر حضور این فرد در شوراعالی استان هابوده است .


معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها ادامه داد: متاسفانه ما در بخش شوراها فقط با مخالفت دولت ها مواجه نیستیم و مجلس هم خیلی وقت ها با فعالیت های شورا مخالفت می کند که این موضوع اصلا قابل قبول نیست. ما از مجلس انتظار داریم جلوی مخالفت های بی دلیل دولت را بگیرد اما متاسفانه این اتفاق کم تر رخ داده است و هر دو این قوه اصل 101 قانون اساسی را عملا نادیده می گیرند.


منصور روشناسی با انتقاد از برخورد مجلسی ها با  مسائل شورا اظهار کرد:  نمایندگان مجلس برای خود افکار خاصی دارند و مستقیم  در جلسات رسمی به ما گفتند که ما نمی خواهیم نهاد شورا رشد کند  زیرا  اعضای شورا با فعالیت مناسب موجب آبادی شهر و روستای خود می‌شوند و همین موضوع باعث می شود در دوره های بعد اعضای شورا کاندید مجلس شوند و رقیب های ما افزایش یابد. 


معاون اجرایی و اداری شورای عالی استانها ادامه داد: پس از انقلاب ما با یک خلاء 20 ساله شوراها را تشکیل دادیم و در این فاصله ارث و میراث شورا بین دو قوه مقننه و مجریه تقسیم شد که  باید این اختیارات هرچه سریع تر به شوراها بازگردد.


انتهای پیام/منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین