تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

افزایش 17 درصدی داوطلبان عضویت در شوراهای استان ایلام


افزایش 17 درصدی داوطلبان عضویت در شوراهای استان ایلام
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده: 7487

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: 3066 نفر برای عضویت در شوراهای استان ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به دوره گذشته میزان داوطلبان 17 درصد افزایش داشته است.

به گزارش شهرایران،  «حسین کلانتری» در نشست فرمانداران استان با اشاره به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری با عنوان سال «اقتصادی مقاومتی – تولید و اشتغال» اظهار کرد: امیدواریم با تلاش دولتمردان و همه‌ی دلسوزان نظام شاهد رونق تولید و افزایش اشتغال و به ثمر نشستن بیش از پیش تلاش‌های دولت تدبیر و امید باشیم .


وی با بیان اینکه در مدت زمان مشخص شده برای ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان 3066 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به دوره گذشته میزان داوطلبان 17 درصد افزایش داشته است .


معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام تعداد مردان شرکت کننده را 2814 نفر عنوان کرد و  گفت: در مجموع در سراسر استان 252 زن  دواطلب عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا شده‌اند که این آمار نسبت به دوره گذشته که 122 نفر بود، 106 درصد رشد داشته که پیام آن خودباوری و مسئولیت‌پذیری بانوان استان است .


کلانتری با بیان اینکه استان ایلام 375 روستا دارد و در دوره چهارم در 345 روستا انتخابات شوراها برگزار شد، تصریح کرد: در این دوره در همه‌ی 375 روستا انتخابات شوراهای اسلامی برگزار خواهد شد .


معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ادامه داد: در دوره‌ی گذشته در 23 شهر انتخابات شوراها برگزار شد که در این دوره این تعداد شهرها به 25 خواهد رسید .


کلانتری درباره میانگین سنی داوطالبان ثبت‌نام شده، گفت: بیشترین تعداد ثبت‌نام کنندگان در گروه سنی 46 تا 50 سال به تعداد 399 نفر است که این تعداد نسبت به دوره چهارم شوراها که 225 نفر بودند، 64 درصد افزایش نشان می‌دهد که بیانگر این است که افراد باتجربه‌ قدم در راه خدمت‌گذاری به مردم در شهرها و روستاها گذاشته‌اند .


معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه 449  نفر از دواطلبان دارای   سابقه‌ی عضویت در شوراها هستند، تصریح کرد: این آمار نسبت به دوره گذشته که 261 نفر بودند، 72 درصد افزایش داشته است .


کلانتری گفت: در این دوره 776  نفر از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی هستند که در مقایسه با دوره گذشته که 546 نفر از داوطلبان لیسانس داشتند، در این زمینه 42 درصد رشد مشارکت تحصیل‌کردگان داشته‌ایم .


وی ادامه داد: 191 نفر از داوطلبان دارای مدرک فوق‌لیسانس هستند که نسبت به دوره گذشته که 81 نفر از داوطلبان از این مدرک برخوردار بودند ،شاهد 135 درصد افزایش مشارکت دانش‌اموختگان این مقطع از تحصیلات تکمیلی در بحث کاندیداتوری شوراهای اسلامی هستیم .


معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه در این دوره ثبت‌نام   دارندگان مدرک دکتری و دارندگان تحصیلات حوزوی 75 درصد رشد داشته است، ادامه داد: میانگین کشوری ثبت‌نام کنندگان 14 درصد رشد داشته و در ایلام شاهد افزایش 17 درصدی این آمار هستیم ، بنابراین میزان ثبت‌نام داوطلبان ایلامی از میانگین کشوری بالاتر است .


وی گفت: مشارکت زنان در کل کشور برای کاندیداتوری شوراهای اسلامی شهر و روستا رشد 6.4 داشته و در ایلام نیز این شاخص 8.2 است، یعنی مشارکت زنان ایلامی در این عرصه از میانگین کشوری بالاتر است .


کلانتری با بیان اینکه دلسوزی و مشارکت مردم مسئولیت همه‌ی ما را بیشتر می‌کند، ادامه داد: میزان مشارکت مردم روستا حاوی این پیام است که این سنگرداران تولید آمادگی دارند در ساختن روستاها بیش از گذشته به دولت و نظام کمک کنند .


وی با تاکید بر الگوگیری از بیانات امام و رهبری و اجرای دستورات ریاست جمهور مبنی بر اجرای مر قانون گفت: همه‌ی مجریان باید فقط و فقط به قانون عمل کنند چون قانون وظیفه‌ی همه را مشخص کرده است .


معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام تاکید کرد: انتظار مردم این است که فضای لازم برای مشارکت آنان فراهم شود و آزادی کامل در این عرصه حق آنهاست و بحمدالله امنیت فیزیکی، مرزی، عمومی، اجتماعی و روانی کشور و به تبع آن در استان مطلوب است و همه‌ی گروه‌ها، احزاب قانونی با همه گرایش‌های فکری ، فعالان اجتماعی، گروه‌های مرجع و همه‌ی دلسوزان باید به ایجاد فضای رقابتی توام با اخلاق انتخاباتی کمک کنند.


وی بر مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات مانند همه‌ی انتخابات گذشته تاکید کرد و گفت: هر چه مشارکت بالاتر باشد اقتدار نظام اسلامی هم بیشتر می‌شود و دشمنانی که در مناسبت‌هایی مانند 22 بهمن جواب خود را از ملت ایران گرفتند در حماسه‌های پیش‌رو هم جواب دندان‌شکن  دریافت خواهند کرد.


انتهای پیام/


منبع: http://www.isna.ir

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین