تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

12 زائر سرای ارزان قیمت تا پایان دوره چهارم شورا بهره برداری می شود


12  زائر سرای ارزان قیمت تا پایان دوره چهارم شورا بهره برداری می شود
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۱۵ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده: 2800

فراهم سازی محل اقامت مناسب به لحاظ هزینه و امنیت عاملی جهت افزایش مدت زمان ماندگاری زائران در شهر است.

 به گزارش شهر ایران، محمدکمال سرویها رئیس شورای شهردرخصوص ساخت زائر سراهای ارزان قیمت گفت : در سنوات اخیر، 8 الی 10 سال گذشته مقام معظم رهبری دغدغه اسکان زائران کم درآمد و ساخت زائر سراهای ارزان قیمت را مطرح کردند و خواستار رسیدگی مدیریت شهری مشهد به این امر مهم شدند.

وی ادامه داد : در دوره سوم شورای شهر، مصوباتی درهمین خصوص تصویب شد که مطابق آن شهرداری مشهد به منظور احداث زائرسراهای ارزان قیمت زمین و پروانه رایگان در اختیار استان ها قرارد بدهد و به جهت مدیریت این امر بنیاد زائر نیز تشکیل شد اما متاسفانه اقدام جدی انجام نشد و عظم جدی برای آغاز کارصورت نگرفت .

سرویها با اشاره به عظم جدی شورای شهر برای اجرایی کردن مصوبات ساخت زائرسراهای ارزان قیمت افزود: در دوره چهارم شورا ، شهردار مشهد  از ائمه جماعات مراکز استانها دعوت بعمل آورد و با اهدای زمین و پروانه رایگان و نیز وقف زمینهای پیش بینی شده  مرحله اجرایی ساخت زائر سراهای ارزان قیمت را آغاز کردند .

رئیس شورای شهر حمایت از محرومین را جزو مهم ترین امور برشمرد و گفت : اقشار کم در آمد که به شهر مشهد مسافرت می کنند برای اسکان چند روزه در شهر و بهره مندی از زیارت بارگاه امام رضا (ع) دچار مشکل می شوند و محل مناسبی را به لحاظ قیمت پیدا نمی کنند، از همین روی خیلی زود از شهر خارج می شوند .

سرویها فراهم سازی محل اقامت مناسب به لحاظ هزینه و امنیت را عاملی جهت افزایش مدت زمان ماندگاری زائران در شهر عنوان کرد و تصریح کرد: نرخ گذاری زائرسراها برعهده شورای است زیرا وظیفه نظارت بر حسن اجرای لوایحی که از سوی شهرداری مطرح شده و به تصویب شورا می رسد برعهده شورای شهر می باشد.  

رئیس شورای شهر زائر سراهای ارزان قیمت را ساختمانهایی فاقد تجملات ، ایمن و با حداقل قیمت معرفی نمود که نیروی انسانی مورد نیاز آن توسط بنیاد زائر و از شهروندان مشهدی تامین می شود و اداره زائر سرا برعهده استان مربوطه می باشد .

سرویها تعداد زائر سراهایی را که تا پایان شورای چهارم مورد بهره برداری قرار می گیرد را  10 تا 12 مورد بیان نمود و ابراز امیدواری که سایر مراکز استانها تا پایان سال آینده ساخت ساز خود را به اتمام برسانند .

وی با اشاره به گزارش مدیر عامل بنیاد زائر در خصوص پروژه های اجرا شده، خاطر نشان ساخت : بالغ بر 20 مورد زمین تحویل استان های درخواست کننده ، شده است و شورا از شهرداری درخواست کرده است با فراهم ساختن امکانات مورد نیاز زمینه همکاری هرچه بیشتر را مساعد نمایند .

رئیس شورای شهر زائر سرای قزوین و کمیته امداد را آماده بهره برداری اعلام کرد، که شورای شهر مشهد با بررسی عملکرد آنها و ارزیابی موارد الزامی، آنها را بعنوان الگوی سایر زائر سراها قرار می دهد .

انتهای پیام/

 


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین