تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

مدیریت شوراها باید در کشور با الهام از اصول قانون اساسی تقویت شود


مدیریت شوراها باید در کشور با الهام از اصول قانون اساسی تقویت شود
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده:

رئیس شورای استان اردبیل گفت: شوراها به عنوان مهمترین مرکز تصمیم‌گیری محلی باید براساس قوانین کشور مورد حمایت و توسعه همه‌جانبه قرار گیرند.

رحیم آقازاده در گفت‌و گو با شهرایران، اظهار کرد: نباید پارلمان‌های محلی که مهمترین مرکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای توسعه شهری و منطقه‌ای هستند، مورد غفلت و یا بی‌توجهی قرار گیرند در حالی که انتظار می‌رود شوراها و نظام تصمیم‌گیری بر همین اساس همواره مورد توجه جدی قرار گیرد.


وی تصریح کرد: در واقع اصل مترقی شورا روح دموکراسی را در خود جای داده به طوریکه تمامی کارها از تصمیم‌گیری تا اجرا باید به مردم واگذار شود و این نهاد مدنی باید از همه جهات مورد حمایت قرار گیرد.


رئیس شورای استان اردبیل با یادآوری اینکه باید این نهاد از تبدیل شدن به یک مجموعه سیاسی و براساس امیال سیاسی دور بوده و بر پایه خواسته و مطالبه مردم در عمران و آبادانی شهر جهت‌گیری درستی داشته باشد، گفت: نباید شورای شهر آلوده به دو سم مهلت منافع اقتصادی و سیاسی شده و از مسیر خود گمراه شود.


آقازاده با بیان اینکه در سال جدید باید شوراهای شهر و روستا به وظیفه اصلی خود که همانا مدیریت شهری و پذیرش مسؤولیت مدنی باز گردند، افزود: امیدواریم گام پنجم در فعالیت شوراهای شهر و روستا با الگوی مناسب همراه باشد تا زمینه برای تقویت شاخصه‌‌های هویت تاریخی و فرهنگی و توسعه بر مبنای کارکرد صحیح و متوازن فراهم آید.


عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: شوراها باید در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده از رویه روزمره و عادی خارج شده و در مسیر تحول واقعی قرار گیرند چرا که با یک تدبیر درست و منطقی می‌توان حرکت صحیحی را در مسیر پیشبرد اهداف و برنامه‌ریزی‌ها انجام داد.


انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین