تاریخ: 1396/10/30 - ساعت: 1:1

اعضای شوراهای شهر و روستا به وظایف خود آگاهی کامل ندارند


اعضای شوراهای شهر و روستا به وظایف خود آگاهی کامل ندارند
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۸ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده:

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها گفت: اعضای شوراها آموزش های کافی را برای استفاده ازاختیارات خود ندیده‌اند و گاهی آگاه نیستند که با استناد به متن قانون چه وظایف گسترده‌ای دارند.

حسن الماسی میدانگاه نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران درباره مهم ترین دغدغه شوراها برای ادامه فعالیت اظهار کرد: قانون به طور کامل وظیفه شوراها را مشخص کره است اما اعضای شوراها آموزش های کافی را برای استفاده از این اختیارات ندیده‌اند و گاهی آگاه نیستند که با استناد به متن قانون چه وظایف گسترده‌ای دارند.

وی افزود: باید ارگانی این وظیفه را به عهده بگیرد که آموزش های لازم را به اعضای شوراها بدهد.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها گفت: متاسفانه مردم نیز آگاهی کافی از نقش و وظایف شورها را ندارند و این موضوع در میزان مشارکت آن ها در اتخابات شوراها مشخص است به طور مثال میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در هر استانی بسیار بیشتر از مشارکت همان مردم در انتخابات شوراهای شهر و روستا است.

الماسی گفت: با وجود مسائل مذکور به علت در دسترس بودن نمایندگان شوراهای شهر و روستا مردم برای هر موضوعی به ما مراجعه می کنند و ما خود را موظف می دانیم که علاوه بر تشکل کمیسیون های تخصصی روزانه پاسخ گوی مشکلات مردم نیز باشیم.

انتهای پیام/منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین