تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

افتتاحیه پایگاه بسیج شورای شهر مشهد


افتتاحیه پایگاه بسیج شورای شهر مشهد
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

برگزاری اردوی جهادی مدیران ادارات در مناطق حاشیه شهر و روستای محروم

 به گزارش شهرایران ، سرهنگ زرنگ مسئول بسیج ادارات استان خراسان رضوی  درآیین افتتاحیه پایگاه بسیج شورای شهر با نام امام خامنه ای ، از پیاده سازی برنامه های کلان بسیج کارمندان کشور سخن گفت .

به گفته وی : برای پیگیری اهداف بسیج کارمندان، ابتدا باید از خود بپرسیم ، تکریم ارباب رجوع چگونه است ؟ نقش یک کارمند در برخورد با ارباب رجوع چیست ؟ آیا حضور کارمند در اداره بمعنای خدمت گذاری به مردم است یا بمعنای ریاست بر ارباب رجوع است ؟

سرهنگ زرنگ تاکید کرد : هدف بسیج آن است که دیگر اسمی از ارتشاء و رشوه در ادارات برده نشود ، لذا برنامه های فرهنگی بسیج باید بگونه ای باشد که روحیه خدمت گذاری را تقویت کند و  کارمندان برای رضای خدا کار کنند و اجر و مزد خود را از خدا دریافت کنند .

رئیس بسیج ادارات تقویت روحیه بسیجی را مستلزم رعایت اصول اخلاقی و معنوی در چارچوب واجبات عنوان کرد ، که این چارچوب بسیجی را مقید می کند که در اداره نقش همکارمتذکر را، در باب اعمال خارج از دستورالعمل ها و چارچوب های اسلامی ایفا کند  .

سرهنگ زرنگ گفت : بسیجی باید فردی درد آشنا باشد تا بتواند مشکلات موجود را ببیند و بموقع با ارائه گزارش به رئیس اداره در جهت رفع آنها اقدام کند.

رئیس بسیج ادارات نقش روسا در ادارات را در جهت ارتقاء ابعاد اخلاقی ، معنوی و اقتصادی کارمندان را بسیار مهم عنوان کرد و افزود : بسیجی باید در این امر همراه و همکاررئیس اداره باشد .

سرهنگ زرنگ نوید اجرایی شدن طرح اردوی جهادی مدیران کل و مدیران ادارات را در سال بعد به حضار داد و در توضیح این طرح گفت : در این طرح مدیران ادارات  بهمراه فرمانده حوزه و گروه جهادی سازماندهی  شده در مجموعه حاشیه شهر ها و روستاهای محروم حضور پیدا می کنند. این افراد با حضور فیزیکی در بین اقشار محروم جامعه ، چهره به چهره با آنها صحبت می کنند و از درد دلها و مشکلات آنها آگاه شده و در جهت رفع آنها اقدام می کنند که این کار آثار و برکات زیادی دارد از جمله آنکه ، ذهنیت مردم نسبت به مدیریان نظام تغییر یافته و باعث افزایش میزان رضایت مندی آنها خواهد شد ، خصوصا اعضای شورا شهر که بعنوان برنامه ریزان کلان شهری مصوبات را به شهرداری ابلاغ می کنند، می بایست بعنوان مجری در این طرح حضورداشته باشند .

رئیس بسیج ادارت، شهرداری را از جمله اداراتی دانست که بیشتر مورد توجه و نقد مردم است و بدلیل نوع خدماتی که شهرداری به مردم می دهد ارتباط مردم با شهرداری زیاد است لذا باید به گونه ای عمل کنید که میزان رضایت مردم از شهرداری افزایش یابد و تشکیل بسیج شهرداری در جهت کمک به خلاءها و موضوعات مغفول مانده است .

در ادامه سمیعی مدیر بازرسی حوزه بسیج، حکم افتتاح پایگاه بسیج شورای شهر را  قرائت کرد و درآن حجت الاسلام لطفی بعنوان فرمانده پایگاه و مسعود رمضان زاده بعنوان جانشین پایگاه بسیج از سوی سرهنگ ظهوریان فرمانده حوزه 2 مقاومت بسیج  ادارات شهید سید عباس اعلمی برگزیده شدند .

مراسم با امضای یادمان افتتاحیه پایگاه بسیج شورا توسط یادگاران دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و تکریم از خانواده های شهدا بویژه مادران شهدا بدلیل همزمانی روز شهید با روز مادر شهید به پایان رسید.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین