تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

دولت باید در حوزه مدیریت شهری فقط ناظر باشد


دولت باید در حوزه مدیریت شهری فقط ناظر باشد
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

دبیر اجرایی مجمع نمایندگان ادوار در شورای عالی استان ها گفت: تجربه نشان داده مدیریت در شهر باید به مدیران شهری واگذار شود و دولت فقط ناظر باشد و البته باید بودجه آن هم به طور مناسب اختصاص یابد.

علی احمدی ، مدیر کل امور استان‌ها و دبیر اجرایی مجمع نمایندگان ادوار در شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران درباره وضعیت مدیریت شهری اظهار کرد: لایحه مدیریت واحد شهری که اخیرا تقدیم مجلس شد نتیجه چندین دوره فعالیت شورای عالی استان بود.


وی افزود: تجربه نشان داده مدیریت در شهر باید به مدیران شهری واگذار شود و دولت فقط ناظر باشد و البته باید بودجه آن هم به طور مناسب اختصاص یابد.


احمدی گفت: اعتقاد دارم همان طور که در دولت مرسوم است هر طرحی باید پیوست فرهنگی و زیست محیطی داشته باشد طرح ها باید پیوست مدیریت محلی نیز  داشته باشد و مدیران محلی درباره موانع اجرایی آن طرح نظر دهند. یعنی این طرح باید در شورای عالی بیاید و نخبگان مدیریت محلی درباره آن نظر دهند که آیا مناسب اجرایی شدن در استان مورد نظر هست یا خیر.


دبیر اجرایی مجمع نمایندگان ادوار در شورای عالی استان ها اظهار کرد: دولت یازدهم البته بسیار دیر و در پایان سال لایحه مدیریت شهری را تقدیم مجلس کرد اما امیدوارم همین کار منشائ خیری قرار بگیرد تا وضعیت شوراها تثبیت شود.


انتهای پیام/

 منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین